Londýn #2

11. února 2018 v 10:00 | Niky mirth
Ahoj,vítám Vás u dalšího článku z Londýna. Nikdy jsem si nemyslela, že mě Londýn a celá Velká Británie tak nadchne, ale musím říct, že je úžasná. Kdo neviděl minulý díl,můžete ho najít tady. Pro připomenutí, do Londýna jsem jela já, moje maminka, kamarádka (Sel) a její maminka. Byly jsme tady necelých pět dní. Minulý díl byl o cestě a letu, dnes, v tomto dílu, trošku prozkoumáme toto obrovské (velko) město.Na první den jsme měli naplánováno jít na London Eye (londýnské oko ) a Sea life (mořský život). Tyto dvě atrakce jsou skoro hned vedle sebe, a proto jsme je spojili v jeden den. Jejich velká výhoda je, že se nacházejí u Westminstr palace (westminstrský palác) a Big Benu. Takže máte vlastně splněné dvě mouchy jednou ranou :D.

Protože jsme Londýn plánovali celkem dopředu, objednaly jsme si vstupenky, které jsme měly za zvýhodněnou cenu a navíc jsme nemusely čekat řadu. Zjistily jsme ale,že si je můžeme vyzvednout u London Eye a to až v jedenáct hodin. Takže jsme se mohly prospat, vstali jsme až v devět hodin a šly se nasnídat. Na hotelu jsme totiž měly možnost snídaně, což bylo super. Snídaně byla taková normální a od české se skoro nelišila. Po snídani jsme vyrazili Uberem k London eye. Měly jsme skvělého taxikáře, který nám ukázal všechny památky, kolem kterých jsme projely. Dokonce jsme viděly i Buckingham palace (buckinghemský palác).

Jakmile jsme dorazily na místo, chtěly jsme si vyzvednout vytupenky, ale protože jsme tam byly brzo, měly ještě zavřeno. A tak tam kamarádčina mamka zůstala a my se šly projít k Big Benu. Bylo to nádherné ! Konečně jsem viděla na vlastní oči to místo, které mám už dva roky vyvěšené na plakátu v pokoji. A musím říct, že se od plakátu moc nelišilo, protože je to opravdu krásné místo. Nejvíce mě asi překvapil Westminstr palace, vždycky jsem si myslela, že Buckingham palace je ten nejhezčí a nejhonosnější, ale opak je pravdou. Westminstr se mně osobně líbil více. Jednoduše to byl pro mě nepopsatelný zážitek.


Jakmile jsme se vrátily k London eye,měly jsme už vstupenky a byly jsme připravené vstoupit do toho slavného ,,oka''. Bylo to skvělé vidět takhle celý Londýn pohromadě,bohužel v tento den bylo typické londýnské počasí a to mlha a déšť. Takže jsme toho z výšky moc neviděly, ale musím říct, že to stálo za to.

Poté jsme šly do Sea Life a to bylo přímo nádherné. Všude různá mořská zvířátka - žraloci, hvězdice, hadice, rejnoci, ryby, mořští koníčci, ...

Po všech těch atrakcích nám celkem vyhládlo a tak jsme začaly googlovat,kde je nejbližší restaurace. Všude byly samé fastfoody, ale nakonec jsme našly restauraci, která měla být asi kilometr vzdálená a nacházela se v St.James park. A musím říct, že to bylo úžasné. Restaurace se nacházela uprostřed parku, který byl upravený a podzimní atmosféra udělala také své. Na oběd jsme si daly caesar salát, který byl výborný a hlavně v něm bylo hooodně masa !


Protože byly asi dvě hodiny místního času, rozhodly jsme se jít do Science muzea, které bylo opravdu hooodně daleko a navíc na opačnou stranu. Takže jsme se dost prošly. Ale to nám vůbec nevadilo. Cestou jsme totiž viděly spoustu zajímavých míst. Ale také jsme zjistily, že většina lidí tu chodí na zelenou, ale i červenou. Není to třeba jen jeden člověk, ale celá skupina lidí. Nejdříve se všichni rozhlédnou a potom teprve jdou. My jsme na přechodech byly opatrnější, protože jsme nevěděly, z jaké strany by zrovna mohlo jet auto. V Británii se totiž jezdí na opačnou stranu, takže to docela mate. Také zde mají jiné přechody než u nás, v Česku. V Science muzeu nás to moc nezaujalo, ale za to ve vedlejším Biology muzeu jsme byly asi hodinu.
Buckinghemský palácPoté jsme si vzaly taxíka na hotel, tentokrát jsme nebyly přilepené na okýnkách auta, ale všechny jsme skoro spaly. Na hotelu jsme si chvilku lehly a potom jsme šly hledat večeři. Zamířily jsme si to hned do prvního fastfoodu, nejedly jsme se a šly zpátky na hotel, kde jsme dodívaly díl seriálu Riverdale a šly spát.

Musím říct, že na všech atrakcích měly dost přísná bezpečnostní opatření, všude nás kontrolovali,prohlíželi vám kabelky apod. .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama