Rodiče a známky

17. září 2017 v 12:30 | Niky mirth |  Pohled Niky mirth na svět
Ahoj ! Vítám Vás u dalšího článku na mém blogu !
To,co teď cítím je vztek na lidi,kteří někdy dokáží být tak sobečtí. Taky znáte ten pocit,kdy vás nějaký člověk dokáže totálně rozzuřit ? Já ano. Tento týden to zažívám už podruhé,jednou to bylo kvůli jménům,ale to až někdy jindy. A poté mě vytočilo to,že někteří rodiče nebo prarodiče kladou velký nápor na své děti nebo vnoučata kvůli známkam.Moje kamarádka (budu jí říkat Sel)se vždy poctivě učí,ale známe to každý,někdy to prostě nevyjde . Narazíte na špatný příklad a hned máte kouli . Nebo stačí mít špatnou náladu nebo den blbec a hned se Vám přece nemusí dařit nejlépe . Navíc nikdo z nás nechce ležet hodiny v knížkách a promrhat tak své krásné dětství. Někdy prostě musíme vypustit páru . A to Sel stalo. Její maminka je pracovně vytížená ,a proto Sel tráví většinu času u prarodičů. Každý den se musí s babičkou učit hodiny, jen aby byla ve třídě ta nejlepší. Přece jen je na gymplu a tak musí každému ukázat,že se tam dostala právem .

Už jsou to dva týdny,co začala škola, už toho stálého šprtání měla dost a rozhodla se,že na jeden den vypustí páru. Šla si zaběhat a začala s její velice oblíbenou aktivitou - čtením . Do knížky se začetla,že jí přečetla skoro celou a den jí utekl jak nic.

Další den jsme psali nečekanou písemku z matiky,kterou jak říkala totálně pokazila. Celý zbytek dne z toho byla totálně na nervy, a proto se prarodičům s matematikou ani nesvěřovala, protože věděla,že by bylo zle. Odpoledne tohoto dne se zase musela učit,ostatně jako jiné dny z babičky . Neučí se jako já,že si projíždím úlohy z učebnice . Ale ona dostává od babičky velice těžké úlohy z internetu a když je nevypočítá správně,dostane další a další,do té doby,než si je její babička jistá,že učivo umí perfektně a na jedničku . Neříkám,že je to špatně, ale přijde mi to už dost přehnané.

Následující den nás fyzikář překvapil pisemkou. A z toho byla Sel už úplně na nervy, o přestávce se málem složila . Písemku prý zase pokazila,takže už přemýšlela,jak babičce vysvětlí,že za dva dny dostane hned dvě špatné známky . Byla strašně smutná a vypadalo to,že se každou chvíli rozbrečí. Spravila to až čokoláda,co jsem jí nabídla,ale stále měla strach z babičky.

Nakonec se vše spravilo,když jsme se na druhý den dozvěděli známky. Sel dostala z obou předmětů 2 . Měla neskutečnou radost .

Můj názor je,že šprtat se celé hodiny rozhodně není zdravé, navíc po hodině učení už vám z toho jde hlava kolem . Já se třeba učím průběžně a po částech,každý den tak hodinku a půl. A navíc sama od sebe z vlastní vůle,ne že mě do toho někdo nutí. To se potom taky odráží na sebedůvěře . Třeba před každým testem je Sel vystresovaná,že to nesmí pokazit,protože co by potom na to řekla babička . Na mě nikdo z rodiny netlačí,ví,že na gymplu to není zrovna lehké a tak po mně samé jedničky nechtějí. Před každým testem jsem naprosto v klidu a do učebny vcházím s čistou hlavou. Jaký máte názor vy ?
Niky mirth
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Teri Teri | E-mail | Web | 17. září 2017 v 12:37 | Reagovat

No já chci mít dobré známky a snažím se učit, ale nejde to pořád. Taky mě učitelka překvapila písemkou s F, no a myslela jsem, že bude 3 nebo 4 max 2 a nakonec 1 !!!😂 Docela si myslím , že se upletla no uvidíme ❤

2 Tyrkysový Delfín Tyrkysový Delfín | Web | 20. září 2017 v 6:21 | Reagovat

Já se učím jenom na některé předměty, protože nevydržím sedět na jednom místě a učit se. Ale je pravda, že všeho moc škodí a já mám docela dobře známky,  takže to asi není tak špatný systém :)

3 crazy-cloverleaf crazy-cloverleaf | Web | 28. září 2017 v 10:39 | Reagovat

Já si myslím, že se to s tím učení nemá zas tak přehánět. Taky mám spolužačky, které to strašně hrotí a já nechápu proč.
K čemu potřebujou mít samé jedničky?
Nejde spíš o to, aby byl člověk v pohodě a trochu si tu školu užil? Neříkám, že se má na učení kašlat, ale z jedné špatné známky se svět nezboří.

4 Teri Teri | E-mail | Web | 3. října 2017 v 19:59 | Reagovat

Ahoj změnila jsem blog a budu ráda, když si změníš adresu😂 http://little-booktea.blog.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama