Moje cesta do Egypta

10. července 2017 v 20:00 | Niky mirth |  Život Niky mirth

Vítám Vás znovu na mém blogu ! Tentokrát to bude článek,který jste ještě na mém blogu neviděli,ale chtěla bych je dělat častěji. Bude to cestovní článek,konkrétně z mé cesty do Afriky . Vybrala jsem si destinaci Egypt - Marsa Alam, kde mají dle recenzí hezčí podmořský život než v Hurghádě. Jela jsem společně se svou rodinou - mými rodiči a bratrem . Jednolo se o tento hotel .


Cesta na letiště,let,cesta na hotel a ubytování

Letěli jsme 26.6. z Bratislavy v 0:30 hodin se společností Travel Service,byl to můj druhý let. Vlastně první,co si pamatuji . Úplně poprvé jsem letěla,když mi byly dva roky a to také do Egypta . U Fischera jsme si koupili tzv. parkování u letiště, jak jsme na to parkoviště přijeli, ukázali nám místo kam máme zaparkovat. Poté jsme si nasedli do dodávky a oni nás zavezli přímo až před vchod letiště v Bratislavě . Poté jsme si šli pro letenky, odbavili se a čekali . Bohužel mělo letadlo zpoždění a proto jsme odlétali až ve dvě hodiny ráno. Čekání bylo velice zdlouhavé,ale nakonec jsem se dočkala . Let trval asi čtyři a půl hodiny,takže jsme na letiště doletěli cca. v šest hodin .Na letišti to měli velice dobře zorganizované,jakmile jsme vyšli z letadla viděli jsme pány s cedulkami cestovních kanceláří. Já jsem letěla s Fischerem . Pán po nás chtěl pasy,kam nám nalepil víza s tím,že je zaplatíme až v autobuse . Vyzvedli jsme si kufry a šli směrem k autobusové zastávce . Na zastávce jsme potkali dalšího pána z Fischeru,který nám řekl,do jakého autobusu máme nastoupit. Jeli jsme autobusem,protože náš hotel byl od letiště vzdálen asi 40 minut . Přišli jsme k autobusu ,nějaký chlap nám pomohl dát kufry do autobusu a jakmile je naložil,tak řekl : ,,Madam bakšiš (=spropitné).'' . Peníze jsme zrovna u sebe neměli a tak jsme mu bakšiš nedali. V tu chvíli mně to bylo nepříjemné, když mu dá někdo bakšiš sám od sebe, tak to chápu. Ale pokud si o to řekně sám...Navíc jsem si říkala,jestli to tak bude vypadat celý týden,tak to asi nedám. Po půlhodině jsme byli u hotelu, ale musím říct,že cesta byla hrozná,zlaté naše české silnice ! Na cestě samá díra, takže autobus skoro pořád skákal :D. Jak jsme byli na recepci,dozvěděli jsme se,že nám pokoje udělí až ve dvě hodiny odpoledne. Dobré vědět, v sedm hodin ráno . Ale naštěstí nám dali náramky na allinclusive a ukázali ,kde je snídaně. My jsme jim dali pasy, aby podle nich vyplnili nějaké papíry. Jak jsme vypozorovali od ostatních,všichni do pasů dávali peníze a proto jsme je tam dali také. Snídaně byla výborná a po ní jsme šli na recepci a tam už byly nachystané klíče od pokojů s našimi jmény. Musím říct,vyplatilo se jim dát bakšiš,protože jsme dostali opravdu skvělý pokoj a nejlepší na tom bylo to,že jsme to měli všude blízko .

Bydleli jsme v domě č. 76 .

Pokoj
Měli jsme velký rodinný pokoj oddělený dveřmi,malou chodbičkou a koupelnou . Co mě nejvíce zaujalo,tak byl strop obou pokojů. Byl do kulata a vypadalo to nádherně,postaveno z cihel . Večer,když jsem šla spát, tak ten strop dokonce svítil.
Každý den chodil uklízet jeden pán a musím říct,že bych ho chtěla mít doma . Protože,jak vždycky uklidil to bylo teda neskutečné!

Strava
V Egyptě jsme museli dávat velký pozor na to,co jíme . Mají tam špinavou vodu narozdíl od nás . Takže jsme se museli vyvarovat vajíčkům,ovoci a zelenině,které jíme i se slupkou . Zuby si čistit balenou vodou . I přesto,že jsme to dodržovali,tak nás všechny dostihl průjem . Možná to bylo i z pití,co jsme pili na snídaních,obědech, večeřích a v SOME HELP BARU. V něm jsme si mohli točit coca-colu,sprite,fantu,sodu a dva různé džusy . Někdy se stalo,že pití nebylo dostatečně přesycené a někdy v něm byla cítit i desinfekce . Každé ráno nám doplňovali na pokoje balenou vodu,pod kterou jsme si čistili zuby.
Angličtina
Domluvíte se tady anglicky,ale pokud neumíte angličtinu perfektně,tak vám to bude dělat velký problém . Mají tady ,,vlastní '' výslovnost . Např. mìsto anglického slovíčka raedy,které čteme redy,tak oni řeknou ridy . Nebo u slova please,my čteme plís a ono plíš . Takže pokud na vás mluví velice rychle anglicky,tak může dojít i k nnohám nedorozuměním . Ale po pár dnech si na to zvyknete .
Náboženství
Vlastně všude,kam budete chodit (po hotelu),tak tam uvidíte ženy v búrkách . Na mě to nepůsobí moc dobře,když jsou v bazéně daní běloši a jedná paní s búrkou a se svými dětmi . Co bych ráda podotkla,tak je to,že ženy neuvidíte pracovat,pracují jen muži . Inspiroval mě jeden muž,který byl zahradníkem . Každý den v osm hodin ráno si sedl na trávník a plevelil . Nikdy jsem nevěřila,že by chlapi mohli něco takového udělat . Pracující paní,kterou jsem akorát viděla,byla na letišti v Egyptě a to u kontrol pro ženy .Moře
V moři s pozvolným vstupem jste se mohli koupat jen v takové kaluži,kde byla hlava na hlavě . Také byla možnost jít ze dvou mol,které byly přímo u korálu,takže nádherné potápění . Jednou se nám stalo,že molo uzavřeli a vyvěsili červenou vlajku . Naštěstí jsme se byli koupat dopoledne,kdy ještě molo uzavřené nebylo,ale byly takové vlny,že jsme ve vodě vydržěli sotva deset minut .
Aquapark
Kvůli aquaparku jsme vybrali tento hotel a musím říct byl fantastický !


Výlet první aneb Super safari
Takhle vypadal popis tohoto výletu : Odpolední výlet do beduínské vesnice,kde můžete poznat tradiční život beduínských rodin. V džípech se dopravíte přímo na místo(základnu ),kde Vás čeká prohlídka vesnice,projížďka na velbloudech,po západu večeře formou bufetu, orientální show a pozorování hvězd teleskopem . U Super safari navíc ještě jízda po čtyřkolkách . Po obědě jsme šli čekat na recepci,kde nás měli vyzvednout džípy. Měli jsme štěstí,že jsme byli v tom menším hotelu (abyste tomu porozuměli,tak jsme byli v hotelu,který byl rozdělen na dva hotely - jeden menší a klidnější a druhý velký a hlučný ),protože v džípu pro náš menší hotel bylo osm lidí a jeden řidič.
Za to v druhém džípu ,pro ten druhý hotel bylo čtrnáct lidí a řidič .Jejich průvodce se vezl celou cestu na střeše .
U nás v džípu seděli dva němci,jeden slovenský pár a my čtyři . Džípy jsme jeli asi hodinu,minuli letiště a byli jsme na místě (základna) . Měli jsme smůlu,že všichni v tom druhém džípu byly Němci,takže vše co říkal průvodce,tak říkal německy. Pak mu to přišlo ale divné a po polovině nám a těm slovákům začal říkat anglicky,ale tou ,,jejich '' angličtinou . Průvodce nám tedy na základně něco řekl a poté dal pokyn,ať si každý koupí šátek za 5 €,které nám tam potom obvázali . Všichni jsme se potom přesunuli k takovému domečku,kde byly ukryty čtyřkolky,projeli jsme se asi dvacet minut a to všichni naráz a za sebou . Jak jsme na čtyřkolkách dojeli zase k tomu domečku, pak jsme znovu nasedli do džípů a jeli směr beduínská vesnice. Řekli nám,že tam dojedeme za dvacet minut,ale realita byla jiná a do vesnice jsme dorazili za dvě hodiny . Beduínská vesnice mě velmi zklamala,viděla jsem místní chlapi,jak tam kouří cigarety L&M nebo mají na rukou moderní hodinky . Následovala jízda na velbloudech,druhá prohlídka vesnice a výšlap. Potom se už nad námi naštěstí smilovali a nechali nás si sednout do džípů. V džípě ještě chyběl řidič,takže jsme čekali a viděli jsme,jak se lidé z vesnice (,,místní) hrnou směrem k džípům ,do jednoho nasedají a dostávají za to divadélko řádnou odměnu . Už jsem byla tak unavená,že jsem chtěla už do hotelu,navíc hotel byl blíže než ta základna a přišlo mi nesmyslné,jak nás pořád vozili tam a zpět. Pro lepší zorientování jsem nakreslila plánek . Poté jsme jeli zpět na základnu,kde se konala večeře,orientální show a pozorování hvězd teleskopem . Na večeři jsme si sedli ka Slovákům,aby průvodce nemusel říkat anglicky dvakrát to stejné . Večeře byla výborná ! Po večeři za námi přišel Němec z našeho džípu a ptal se nás,zda bychom chtěli jet už teď po večeři. My jsme všichni souhlasili,vyplnili formuláře,nasedli do džípů a jeli zpět do hotelu po té hrozné cestě, ale neměla jsem si na co stěžovat,když jsme jeli po poušti,bylo to mnohem horší .

Výlet druhý aneb rodinná idylka
Jako rodinnou idylku si to představovala mamka,ale já jsem to po výletě přejmenovala spíše na pořádné dobrodružství . Byli jsme seznámeni s tím,že každý den jezdí zadarmo na nějakou plážičku asi deset minut od hotelu menší autobus. Je tam prý pláž s postupným vstupem a je tam nádherné potápění. Takže jsme si to tedy představovali ,že tam přijedeme,roztáhneme ručníky,půjdeme si zaplavat,napijeme se a třeba se půjdeme i potápět. Ale opak byl pravdou ! Dojeli jsme na pláž,povinně jsme si dali potapěčské brýle a šnorchl . Do moře nás pustili jen pod podmínkou,že jsme dobří plavci . Na pláži zůstala německá rodina,protože měli malé děti a asi si ten výlet představovali podobně jako my . Celá naše rodina do vody vstoupila a začali jsme se jako jedna velká skupina potápět,plavali jsme asi hodinu a půl a uplavali jsme asi více jak kilometr. Ale stálo to za to,protože to co jsem za podmořský život viděla bylo jako z televize ! Jak jsme se vraceli,už jsme s bráchou nemohli a nejspíš to bylo tím,že celá naše rodina neměla ploutve jako ostatní. S ploutvemi totiž plavete dvakrát tak rychleji .


Let zpět do Bratislavy
Brzy ráno vyjíždíme z hotelu na letiště . Kontroly byly mnohem přísnější než při cestě tam,každého kontrolovali minimálně třikrát,všechno pití,které jsme dostali na hotelu nám vyhodili. Tentokrát letadlo zpoždění nemá a do Bratislavy přilétáme okoro šesté hodiny ranní .

Na Egypt budu vzpomínat velice dlouho,protože to byla super dovolená,ale zároven naučná. Naučila mě jiný pohled na svět, na to jak dobře se vlastně máme, a že vždy může být mnohem hůř . Každému bych přála,aby se za život podíval do Afriky,protože je to jiné a hodně Vás to naučí. A hlavně ! Cestujte, jezděte na výlety, já sama jsem moc na ty výlety,kde jsme byli nechtěla,ale ted toho rozhodně nelituji . Ty vzpomínky nám zůstanou,ty nám nikdo nevezme, jsou naše !
Niky mirth
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Teri Teri | E-mail | Web | 11. července 2017 v 11:50 | Reagovat

Článek byl hezky vypracovaný :), já mám také v plánu napsat článek dovolené, ale k tomu tvé mu se to rozhodně nevyrovná :D

2 Niky mirth Niky mirth | E-mail | Web | 11. července 2017 v 12:13 | Reagovat

[1]: Moc děkuji !

3 Kate Kate | Web | 13. července 2017 v 8:23 | Reagovat

Wow, tak hned na začáku mě překvapilo to spropitné, to by mi teda bylo taky pěkně nepříjemné! Jinak to vypadá fakt super :) Trochu se teda divím, že průvodce jedoucí na střeše to přežil, ale třeba jízdu po poušti bych teda chtěla vyzkoušet :D Dobře, že jste si to tam užili :)

4 myred myred | Web | 14. července 2017 v 12:11 | Reagovat

Páni, super vypracovaný článek. Je vidět, že sis na tom, dala hodně záležet. :) Líbí se mi i to, jak si popisovala tu jejich výslovnost. :)
A ten týpek, co si sám řekl o spropitné byl taky dobrej. :D

5 Myshelka Myshelka | E-mail | Web | 22. července 2017 v 21:29 | Reagovat

Ooo tak to sis teda musela užít :o hlavně sluníčka :D !!! To je takové zvláštní, že ženy pracují jen na letištích :O. Hold jiná země :D

6 crazy-cloverleaf crazy-cloverleaf | Web | 25. července 2017 v 15:03 | Reagovat

Wow! Krásný článek. Je vidět, že sis s ním dala opravdu záležet. :-)
V Egyptě jsem byla, když mi bylo asi tak 8 a byla to jedna z nejkrásnějších dovolených, které jsem kdy zažila.
Když jsem viděla tvoje fotky, hned jsem si na to zase vzpomněla, protože tam, kde jsme byli my, to vypadalo dost podobně.
Věřím, že sis to moc užila.
Taky miluju cestování a souhlasím s tím, že vzpomínky jsou to nejcennější. Ty nám opravdu nikdo vzít nemůže. :-)

7 Tyrkysový Delfín Tyrkysový Delfín | Web | 7. srpna 2017 v 11:33 | Reagovat

Super článek. Já bych se do Egypta ráda podívala, ale spíše na památky než jen k moři.  Bohužel, momentálně tam podle rodičů není bezpečno a rodinná dovolená tam tím pádem není možná. Ale je vidět, že sis to tam užila a máš spoustu vzpomínek, což je myslím nejdůležitější :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama